Hakkımızda

Sağdıçlar Balıkçılık, 40 yıla yakın geçmişi ile Türkiye’de balıkçılık sektörünün lider kuruluşlarından biridir. Firmamızın ana faaliyet konusu; kültür balığı, deniz balığı ve işlenmiş deniz ürünlerinin üretimi ve toptan - perakende ticaretidir.

Firmamızın ürünleri bir çok ülkede market zincirleri raflarında yerini almış bulunmaktadır.

2018 yılında “Denizden sofranıza aynı tazelikte” mottosu ile Türkiye’de ilk kez, evlere kadar onlarca çeşit deniz ürünlerini müşterilerin adresine kadar ulaştıran BALIK YE® mobil uygulaması ve www.balikye.com online satış kanallarını da hayata geçirmiştir.

Firmamız 2200 m2 kapalı alana sahip üretim tesisinde; balık çorbası, fümelenmiş balık, balık köfte ve burgerleri, deniz ürünleri salataları, marine edilmiş su ürünleri, güveçte balık çeşitleri başta olmak üzere dondurulmuş ve taze su ürünlerinin üretimini gerçekleştirmektedir.

Firmamız, müşterilerimizin ihtiyaç ve talepleri doğrultusunda yatırımlar yapmaya ve büyümeye devam etmektedir. Bu çerçevede 2019 yılı içerisinde Karadeniz Artvin’de, yıllık 3600 ton kapasiteli Gökkuşağı Alabalığı ve Levrek yetiştiricilik tesisini kurmak üzere çalışmalarına başlamıştır.